WYCIECZKA "JEŻYKÓW" DO PIEKARNI

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Dobrej odwiedziły pobliską piekarnię Państwa Chałońskich, gdzie dokładnie poznały proces powstawania pieczywa. Warto zaznaczyć, iż wizyta w piekarni była wyczekiwana przez przedszkolaków z ogromnym zniecierpliwieniem i podekscytowaniem. Kiedy w końcu nadszedł długo wyczekiwany moment, Jeżyki z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwały się cennym informacjom o pracy w piekarni. Przedszkolaki miały okazję dokładnie zapoznać się z wnętrzem tego wyjątkowego miejsca, zobaczyć z bliska maszyny wykorzystywane do wyrobu pieczywa a później same wcieliły się w rolę piekarzy, co dostarczyło dzieciom niewątpliwie najbardziej pozytywnych wrażeń. Już teraz każdy Jeżyk dokładnie zna odpowiedź na pytanie „Jak powstaje chleb?” Dzieci wróciły do przedszkola z pięknymi uśmiechami i torbami pełnymi przepysznych wypieków.

Serdecznie dziękujemy!

Tekst: Ewa Zamiela, Dorota Kozieł