TEATRZYK ,,PATIGO'' O PIERWSZEJ POMOCY

W przedszkolu dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,zaprezentowanej przez teatrzyk ,,Patigo''. Przedszkolaki przypomniały sobie w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek .Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Przedszkolaki wiedzą do kogo zwracać się gdy czują się zagrożone, same również są świadome konieczności zachowywania się w sposób bezpieczny taki, by apteczka i jej wyposażenie były jak najmniej potrzebne.

tekst Anna Kuca

01-12-2022, Anna Kuca