OPOWIEŚCI PSZCZELARZ

31 maja 2022 r. przedszkolaki z grupy ,, Wesołe jeżyki ‘’ miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu . Dzięki opowieściom pszczelarza Pana Józefa Mikołajka dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół . W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów . Dowiedziały się dlaczego pszczoły tańczą , ile kwiatów muszą odwiedzić żeby zebrać kroplę miodu , czym się żywią , jak spędzają zimę i jak powstaje miód .Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza , przymierzyć go oraz obejrzeć przybory , których używa w swojej codziennej pracy : dymkę zwaną podkurzaczem , ramkę i dłuto . Spotkanie zakończyło się degustacją miodu . Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym , jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi . Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi Mikołajkowi za fascynującą opowieść o życiu pszczół .

tekst Dorota Kozieł

20-06-2022, Anna Kuca