Mikołajki 2019

6 grudnia to szczególnie wyjątkowy dzień dla dzieci.Przedszkolaki przygotowują się do niego bardzo starannie, wcześniej wykonują prace plastyczne związane z Mikołajkami, oraz uczą się wierszy i piosenek. Mimo braku śniegu 6 grudnia od godz.9.00 dzieci oczekiwały spotkania z wyczekiwaną przez cały rok osobą – Świętym Mikołajem. Nie było czasu na nudę i narzekanie. Czas oczekiwania na „ Starszego Pana” umiliły wszystkim śpiewane przez przedszkolaków piosenki , oraz wesołe zabawy w kole. Dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja. Każde dziecko złożyło obietnicę, że przez kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Po złożonej przysiędze Święty Mikołaj obdarzył wszystkich prezentami i obiecał, że za rok z pewnością odwiedzi przedszkolaków. Dzieci jeszcze długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, kilkakrotnie oglądały upominki i zerkały w okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek.

Katarzyna Niziałek

18-03-2020, Katarzyna Niziałek