MALI PATRIOCI

W naszym przedszkolu 9 listopada bieżącego roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Dzieci miały okazję obejrzeć projekcie multimedialną „Symbole narodowe”, obejrzały bajkę animowaną „Polak Mały”, zapoznały się z legendą „O Lechu, Czechu i Rusie”.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków.” Była to pouczająca lekcja historii.

tekst: Katarzyna Niziałek

25-02-2018, Katarzyna Niziałek