"JEŻYKI" W APTECE

Nie tylko dorośli, ale nawet mali przedszkolacy wiedzą jak ważne jest zdrowie, o które zawsze trzeba dbać, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem. Jeżyki wybrały się z wizytą do apteki, gdzie mogły przyjrzeć się z bliska pracy farmaceuty. Apteka przepełniona jest gablotkami, za którymi kryje się mnóstwo kolorowych pudełeczek z ukrytymi wewnątrz lekami. Dzieci były pod wrażeniem ogromnej liczby różnych produktów i przyznały, że praca w takim miejscu to nie lada wyzwanie połączone z wielką odpowiedzialnością za zdrowie innych. Pani farmaceutka zaprezentowała, w jaki sposób leki są posegregowane. Z pewnością taki podział ułatwia szybkie odnalezienie danego produktu. Dzieciom przybliżono również sposób przygotowywania leków zgodnie z określoną recepturą. Jeżyki z ogromnym zainteresowaniem obserwowały wnętrze apteki i przysłuchiwały się informacjom od pani farmaceutki. Dzieci wiedzą, że w aptece jest mnóstwo produktów ratujących zdrowie, ale nigdy nie wolno spożywać ich bez nadzoru osoby dorosłej!

Tekst: Ewa Zamiela, Dorota Kozieł

26-02-2018, Anna Kuca