JAK SIĘ UCHRONIĆ PRZED CHOROBĄ?

Dzieci z grupy Pszczółki gościły w ramach programu preorientacji zawodowej w przedszkolu panią pielęgniarkę . Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad dbania o higienę, o zasadach dbania o zdrowie, zachowaniu podczas choroby i zasadach przyjmowania leków .

Pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w dzieciach zainteresowanie. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta.

Bardzo dziękujemy Pani pielęgniarce za spotkanie i poświęcony nam czas.

Anna Belusiak

23-03-2020, Katarzyna Niziałek