DZIEŃ MARCHEWKI W DOBREJ

Dzisiaj w oddziale przedszkolnym w Dobrej królował kolor pomarańczowy a wszystko za sprawą hucznego świętowania Dnia Marchewki. Cała sala przedszkolna wraz ze strojami dzieci były w kolorze ulubionego warzywa. Jeżyki przybliżyły sobie tematykę zdrowego odżywiania
a zwłaszcza korzyści płynące ze spożywania warzyw i owoców. Prawdziwą dawką witamin dla przedszkolaków był przyrządzony z użyciem sokowirówki smakowity sok marchewkowy. Dzień pełen był rozmaitych działań powiązanych z tym jakże zdrowym warzywem. Nie zabrakło wesołych zabaw, piosenek, tańców a wszystko to na cześć marchewek. Jeżyki popisały się także pięknie wykonanymi pracami plastycznymi w tej samej tematyce. Niewątpliwie był to dzień pełen pozytywnych wrażeń, dowodem czego były pięknie uśmiechnięte buzie przedszkolaków. Dzieciom od rana aż do popołudnia nieprzerwanie towarzyszyły marchewkowe maskotki dodatkowo umilające im ten niezwykły czas.

tekst:Ewa Zamiela

26-02-2018, Anna Kuca