Akcja „Góra Grosza”2020

W dniach od 1 stycznia do 15 marca 2020 r . nasze przedszkole oraz działające przy nim Klubik Dziecięcy „Pajacyk” i Żłobek „Świat Dziecka” wzięły udział w zbiórce „Góra Grosza” zainicjowanej przez Towarzystwo Nasz Dom . Była to już XX edycja tej akcji i w związku z rządową decyzją o zamknięciu szkół i przedszkoli została przedłużona do końca września 2020 r.

Celem akcji ”Góra Grosza” , jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc , które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Z protokołu komisji liczącej pieniążki wynika , że w placówkach zebrano łącznie kwotę 705,28 zł .

Bardzo dziękujemy Rodzicom , dzieciom i nauczycielom oraz przyjaciołom przedszkola za zaangażowanie się w inicjatywę i każdy wrzucony grosik. Mamy nadzieję przy jubileuszowej edycji „Góry Grosza ”, że będziemy ją wspólnie kontynuować oraz włączać do niej nowych członków naszej społeczności.

Barbara Szaraniec , Anna Bielecka

27-06-2020, Katarzyna Niziałek