Spotkanie z panią bibliotekarką
Pod koniec marca "Wiewióreczki" odwiedziła pani Dorotka - bibliotekarka z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego w Kielcach Filia w Staszowie. Spotkanie rozpoczęło się od teatrzyku Kamishibai i opowieści pt. "O zajączku, który nie chciał się dzielić". Bajka ta pomogła dzieciom zrozumieć dlaczego warto się dzielić i do czego prowadzi bycie samolubem. Dzieci dowiedziały się również, co powinno znaleźć się w tradycyjnym koszyczku wielkanocnym i dlaczego te produkty są tak ważne. Spotkanie zakończyło się tworzeniem zajączkowych koszyczków i maski.

