Wizyta Strażników Miejskich
Temat bezpieczeństwa jest nieustannie poruszany na zajęciach w naszej placówce. W celu uatrakcyjnienia zajęć Dyrektor przedszkola wraz z nauczycielkami organizuje spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu. Tym razem odwiedzili nas pracownicy Straży Miejskiej. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie z wszystkich grup. Poprowadzono pogadankę z dziećmi na temat potrzeby zakładania monitoringu w naszym mieście. Przedszkolaki utrwaliły i usystematyzowały swoje wiadomości dotyczące właściwego postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, obcą. Goście opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską oraz omówili elementy swego munduru. Natomiast dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w zakresie znajomości numerów alarmowych. Chętne dzieci uczestniczące w spotkaniu mogły przymierzyć strój tj. kamizelka, czapka i obejrzeć wyposażenie potrzebne w codziennej pracy strażnika np. kajdanki, pałkę itp.
Przedszkolaki wręczyły Panom Strażnikom podziękowanie za atrakcyjne zajęcia i miłą atmosferę. Serdecznie dziękujemy za wizytę.
Katarzyna Niziałek

