Logo Przedszkola nr 3 w Staszowie

Staszowskie Dni dla Ziemi

Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w obchody "Staszowskich Dni dla Ziemi"  w dniach 22.04.2026r. - 29.04.2026 r.   W poszczególnych grupach zorganizowano różnorodne działania edukacyjne, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody oraz przypomnienie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.

Grupa 3-latków „Słoneczka” uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez panią bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Staszów. Spotkanie poświęcone było ochronie środowiska, zasadom segregowania odpadów oraz zostało połączone z wykonaniem pracy plastycznej.

Grupa 4-latków „Kotki” zorganizowała dla całego przedszkola „Dzień Ziemi” pod hasłem „Ziemia – nasz wspólny dom”. Podczas wydarzenia dzieci poznawały podstawowe zasady ekologii, takie jak segregowanie odpadów, oszczędzanie energii oraz dbanie o najbliższe otoczenie.

W grupie 4–5-latków „Wiewióreczki” dzieci założyły w sali przedszkolnej ogródek z ziołami. Działanie to połączono z realizacją zadania z projektu „Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii” – „British Garden”. Przedszkolaki wykonywały również eksperymenty przyrodnicze, dzięki którym mogły poznawać świat natury poprzez obserwację i doświadczenie. 

Grupa 5-latków „Misie” obejrzała prezentację multimedialną oraz krótki film o tematyce ekologicznej. Zajęcia były okazją do utrwalenia zasad segregowania odpadów oraz rozmów o tym, jak każdy z nas może dbać o planetę.

Starsze grupy przedszkolne również podjęły praktyczne działania na rzecz przyrody. „Tygryski” założyły ogródek z ziołami na terenie placu przedszkolnego w specjalnie zakupionych skrzyniach, natomiast „Krasnoludki” przygotowały ogródek warzywny. Grupa „Pszczółki” założyła ogródek kwiatowy na placu przedszkolnym, a także ogródek warzywno-kwiatowy w sali. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach bibliotecznych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Staszów o tematyce wiosennej.

Grupa mieszana wiekowo „Jeżyki” wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata” oraz w zajęciach poświęconych segregacji odpadów. Spotkanie zostało połączone z wizytą pani bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Wiśniowej.

Podjęte działania pokazały dzieciom, że troska o Ziemię może mieć wiele form – od segregowania śmieci, przez oszczędzanie energii, aż po sadzenie roślin i dbanie o najbliższe otoczenie. Był to czas pełen ciekawych doświadczeń, rozmów, obserwacji i wspólnej pracy na rzecz naszej planety.

Ewa Czarnecka

Galeria zdjęć

DSCF0836 DSCF0834 DSCF0833 DSCF0917 DSCF0916 DSCF0855 DSCF0847 DSCF0840
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności