WYCIECZKA "JEŻYKÓW" NA POCZTĘ

Czasem na poczcie ludzie się tłoczą
Tak, że aż trudno uwierzyć oczom.
O co im chodzi? Popatrzmy z bliska,
Żeby odpowiedź jasną uzyskać(..)”

(M. Brykczyński „Na poczcie”)

Jeżyki wybrały się do Urzędu Pocztowego, aby sprawdzić co dokładnie się tam dzieje. Uwagę dzieci przykuły różne szufladki, skrzynki na listy i zaszklone punkty obsługi klientów.
Z zainteresowaniem przyglądały się przybijanym pieczątkom, przyklejanym znaczkom i adresowanym kopertom. Wysyłanie listów i paczek wzbudza pozytywne emocje zwłaszcza, gdy to my oczekujemy na otrzymanie przesyłki. Jeżyki zdobyły wiele cennych informacji na temat pracy urzędników pocztowych oraz tego, co dzieje się z listem zanim listonosz przekaże go adresatowi. Oczywiście przesyłki są dokładnie segregowane, aby wszystkie dotarły we właściwe miejsce nawet daleko za ocean. Jeżykom bardzo podobała się ta wycieczka, która wzbogaciła ich o kolejne miłe doświadczenia.

Tekst: Ewa Zamiela, Dorota Kozieł

26-02-2018, Anna Kuca