WIZYTA W MUZEUM ZIEMI STASZOWSKIEJ

Dziecko 6 letnie – powinno poznawać nie tylko swoje najbliższe otoczenie, ale również to dalsze.
Nasza przygoda muzealna rozpoczęła się od pytania – co to jest muzeum? Niemal natychmiast padła odpowiedż – muzeum to takie miejsce, gdzie się zbiera i ogląda stare rzeczy.Po muzeum oprowadzał na pan Lucjan Zaczkowski, który w bardzo ciekawy a jednocześnie przystępny dla przedszkolaków sposób, opowiadał o eksponatach zgromadzonych w poszczególnych salach muzealnych. Ważne jest również to, że dzieci nie tylko musiały słuchać i oglądać – przewodnik zadawał im pytania, rozmawiał z dziećmi i chętnie odpowiadał na ich pytania. Z dużym zaciekawieniem dzieci oglądały przedmioty wykorzystywane przez ludzi dawno, dawno temu.Była to bardzo ciekawa i pouczająca wizyta.

tekst Anna Kuca

31-05-2018, Anna Kuca