WIZYTA GÓRNIKA

Schodzą górnicy pod ziemię

w ciemność daleką od słonka
wychodzi im naprzeciw
święta Barbara Patronka

Mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Pana Górnika, z okazji zbliżającej się Barbórki. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel, siarka. Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako, co tym samym cieszyło się największym zainteresowaniem. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

ZA WSPÓLNE SPOTKANIE I POŚWIĘCONY NAM CZAS DZIĘKUJEMY!!!

tekst: Anna Belusiak

25-02-2018, Katarzyna Niziałek