WIOSENNY OGRÓDEK U "KACZUSZEK"

Za oknem zaświeciło słoneczko,które dodało wszystkim energii. Wspólnie z dziećmi założyliśmy zielony ogródek w naszej sali.Na początku ustalaliśmy kolejność działań: wsypanie ziemi do doniczek, wsadzenie korzenia pietruszki i cebuli ,wsiewanie nasion oraz wsadzanie grochu, podlanie i ustawienie w ekologicznym kąciku.

Dzieci dowiedziały się, że do wzrostu roślin potrzebne jest ziemia, światło i woda. Wszystkie "Kaczuszki" na pewno będą pielęgnować i obserwować zasadzone warzywa. Ciekawe jak szybko urosną?

tekst Anna Kuca

12-03-2018, Anna Kuca