Turniej wiedzy: dobre i złe składniki pożywienia

W grupie "Biedronki" zorganizowaliśmy konkurs będący zadaniem przewidzianym w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem". Pytania konkursowe dotyczyły dobrych i złych składników pożywienia. Dzieci zostały podzielone na drużyny, gdzie każda z drużyn otrzymała zestaw kart z odpowiedziami. Po każdym pytaniu przedszkolaki miały chwilkę na refleksję, po czym podnosiły kartonik z wybraną przez siebie odpowiedzią. Wszyscy bardzo zaangażowali się w zabawę i starali się uzyskać, jak największą liczbę punktów. Zwycięzcy mogli w nagrodę poprowadzić zabawę ruchową dla pozostałych drużyn.

18-03-2020, Katarzyna Niziałek