Spotkanie z Panem Policjantem

29 września 2017 r. dzieci z grupy Smerfów, Krasnoludków, Biedronek i Kubusiów w ramach realizowanych treści programowych oraz programów "Poznajemy zawody" i "Bezpieczny Przedszkolak" uczestniczyły w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Staszowie asp. szt Tomaszem Bilskim.

Celem spotkania było poznanie specyfiki zawodu policjanta, a także omówienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Funkcjonariusz przypomniał wychowankom w sposób praktyczny zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, a także zademonstrował, jak należy zachować się podczas ataku psa. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas służby.

Była to bardzo ciekawa i pouczająca "lekcja", która z pewnością pozostanie w pamięci wychowanków!

tekst: Ewelina Bilska

25-02-2018, Katarzyna Niziałek