,,SMERFY W PARKU"

Dzień 21. 09 2018 r. od samego rana zapowiadał się bardzo słonecznie. Grupa Smerfów zaraz po śniadaniu wyruszyła na wycieczkę do parku. Celem wycieczki było szukanie oznak nadchodzącej jesieni . Dzieci podziwiały piękno przyrody, rozpoznawały rosnące drzewa i krzewy, podziwiały rosnące na klombach kwiaty. Znalazły i powitały jesień ukrytą pomiędzy kasztanowcami. Na trawie pod drzewami istne cudo- małe brązowe kuleczki. Spadły kasztany wołały dzieci i z nie ukrywaną radością i z wielkim zaangażowaniem zbierały do woreczków kasztany – skarby jesieni. Dzieci znalazły inne skarby i znaki jesieni pod rosnącym orzechem znalazły orzeszki , których wiewiórki nie zdążyły wyzbierać , pod klonem śliczne kolorowe liście. Trochę zmęczone ale szczęśliwe wracały do przedszkola, .każde dziecko niosło swoje jesienne trofea. W sali na dywanie urządziliśmy sobie kasztankową zabawę, dzieci przeliczały kasztany , łączyły w pary, tworzyły różne kompozycje. Zabawy te rozwijały kreatywność dzieci, wyobraźnię i sprawność manualną. Po zabawie kasztany wzbogaciły nasz przedszkolny kącik przyrody. Był to bardzo wesoły dzień , który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Tekst: Teresa Wawryk

15-04-2019, Katarzyna Niziałek