,,SMERFY'' SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia odpowiedzialności wobec siebie jak i środowiska. W pierwszym tygodniu kwietnia grupa smerfów realizuje tematykę ekologiczną, której głównym celem jest poznanie skutków zaśmiecania świata, szczególną uwagę poświęcając tematyce segregowania odpadów oraz recyklingu.

03.04.2019r. Smerfiki wyposażone w jednorazowe rękawiczki wyruszyły na zorganizowaną w grupie akcję „Sprzątamy własne podwórko”. Z dużym zaangażowaniem dzieci porządkowały otoczenie w okolicy przedszkola, zbierały papierki i plastikowe butelki. Bardzo dokładnie wykonywały swoje zadanie. Cieszyły się, że mają swój wkład w dbanie o środowisko naturalne czyli czystą Ziemię.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

tekst Teresa Wawryk

15-04-2019, Katarzyna Niziałek