,,SMERFY'' NA POCZCIE

W czwartek 17 października dzieci z grup: „ SMERFY” wraz z paniami wybrały się do Urzędu Pocztowego w Staszowie. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, regały na czasopisma, książki i kartki pocztowe Podczas wycieczki dzieci zobaczyły, jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. . Poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe i znaczki.

Dzieci dowiedziały się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca wszystkich pracowników poczty. Spacer na pocztę był również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się, w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.

tekst Teresa Wawryk

02-12-2019, Anna Kuca