"SMERFY" I "KRASNALE" POZNAJĄ ZAWÓD KUCHARKI

W ramach realizowanego programu ,,Poznajemy zawody", dzieci z grupy ,,Krasnoludków" i ,,Smerfów" odbyły spotkanie z kucharką pracującą w przedszkolnej kuchni, panią Anną Wojnarowską, która opowiedziała dzieciom czym się zajmuje, jak wygląda strój kucharza oraz udzielała odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania.
Szefowa kuchni zaznaczyła , że wspólnie z panią intendentką Dorotą Krucińską
dbają o to, by spożywane przez dzieci posiłki były zdrowe i smaczne. Zwróciła uwagę, że wszyscy pracownicy kuchni w sposób szczególny muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz higieny. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi zaproszonego gościa. W kolejnej części spotkania czekała na przedszkolaków miła niespodzianka przygotowana przez panią dyrektor oraz panią Anię. Dzieci z wychowawcami mieli przygotowane stroje kucharzy po założeniu, których udali się do przedszkolnej kuchni.
Tam mogli przyjrzeć się pracy pracowników kuchni, zapoznać ze sprzętem kuchennym, pomieszczeniami kuchni.
Wielką radość sprawiły dzieciom upieczone na tą okoliczność babeczki, które na salach przedszkolnych dzieci własnoręcznie dekorowały.
Ten dzień należał do wyjątkowych. Było pouczająco, radośnie a przede wszystkim PYSZNIE!

tekst:Ewelina Bilska

26-02-2018, Anna Kuca