Sałatka owocowa u "Krasnali"

Sezon na owoce jest w pełni więc ,,Krasnoludki" postanowiły przygotować pyszną ucztę.
Przygotowania trwały już od samego ranka. Dzieci oddzielały owoce od warzyw. Następnie przyszła pora na czynności higieniczne- mycie rąk i zakładanie fartuszków. Panie przygotowały naczynia, nakryły do stołu a ,,Krasnoludki" zabrały się do pracy. Kroiły banany, jabłka, śliwki, winogrona, brzoskwinie, soczyste gruszki, kiwi i mandarynki. Miłą niespodzianką okazała się przygotowana przez szefową kuchni przedszkola bita śmietana i starta czekolada.
Sałatka była pyszna. Samodzielne jej wykonanie dało dzieciom wiele satysfakcji
i radości.

18-10-2018, Katarzyna Niziałek