POZNAJEMY ZAWÓD RATOWNIKA MEDYCZNEGO

Dzień 23.11.2017r. to kolejne spotkanie przedszkolaków- ,,Smerfów" i ,,Krasnoludków" w ramach realizowanego programu ,, Poznajemy zawody". W tym dniu gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego w osobie Pana Krzysztofa Gula, który przybliżył dzieciom specyfikę wykonywanego przez niego zawodu. Spotkanie to dostarczyło wychowankom wielu wrażeń a także bardzo cennych wiadomości. Dzieci miały okazję wysłuchania informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ratownik medyczny zaprezentował na fantomie sposób wykonania sztucznego oddychania oraz masażu serca. W trakcje prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci stały się ,,małymi ratownikami".

tekst: Ewelina Bilska

25-02-2018, Katarzyna Niziałek