OWOCOWA CIUCIUBABKA

,,Lubimy jabłuszka i słodziutkie gruszki na śliwki jesteśmy wielkie łakomczuszki. Marchewkę chrupiemy jak małe zajączki, pomidory też zjadamy, gdy nam wpadną w rączki''. Dzięki pomocy rodziców przedszkolaki mogły „badać” owoce posługując się prawdziwymi eksponatami. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce , określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki smakowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały owoce po smaku. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.

tekst Anna Kuca

20-09-2021, Anna Kuca