OBCHODY DNI PATRONA PRZEDSZKOLA

W czwartek, 26 paździerrnika, koncertem dla Jana Pawła II dzieci podsumowały obchody święta patrona przedszkola. Obchody Święta Patrona rozpoczęły się ogłoszeniem konkursu plastycznego pt. „Jan Paweł II w oczach dzieci”. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród miało miejsce podczas koncertu dla Papieża. Przedszkolaki z najstarszych grup naszej placówki przygotowały pod czujnym okiem pań piękne widowisko wokalno-taneczne, które popołudniu obejrzeli zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Leszek Kopeć i Przewodniczący Rady Miejskiej Dominik Rożek. Natomiast występy młodszych grup w godzinach dopołudniowych podziwiali rodzice dzieci. Wychowankowie naszego przedszkola mieli okazję uczestniczyć w multimedialnej prezentacji przedstawiającej postać naszego patrona. Dwie grupy sześciolatków wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej, złożyły kwiaty oraz zapaliły znicz pod pomnikiem Jana Pawła II przy staszowskim Sanktuarium. Uroczyste obchody zakończyły się wspólnym odśpiewaniem „Barki” przez dzieci, zaproszonych gości i pracowników przedszkola.

25-02-2018, Katarzyna Niziałek