MIKOŁAJ U ,, JEŻYKÓW ''

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym oddziale przedszkolnym , to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Wykonują prace plastyczne płaskie i przestrzenne , na których króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci uczą się piosenki oraz wiersza aby móc zaprezentować się przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo , że zajmują im one wiele czasu , robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.Wszystkie dzieci już od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi , nasłuchiwały ,, Mikołajowych '' dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola . Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność , obawę , a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę , wyrecytowały wiersz a także zatańczyły. Rozmawiały z Mikołajem , opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się , że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci.

tekst Dorota Kozieł

12-12-2018, Anna Kuca