,,JEŻYKI'' W PIEKARNI ,,ZDROWIEJ''

8 czerwca 2022 r. grupa ,, Wesołe jeżyki ‘’ odbyła wycieczkę do Piekarni ,, Zdrowiej ‘’ Anety i Pawła Chałońskich . Nasze przedszkolaki miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstawania chleba . Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka . Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy , poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku . Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni . Przedszkolaki zobaczyły dusze maszyny niezbędne do pracy piekarza m. in. Ogromne misy na ciasto , krajalnicę do krojenia chleba , maszynę do produkcji bułek , ruchome regały na upieczony chleb . Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania chleba i wielkie łopaty do wkładania pieczywa . Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują Państwu Anecie i Pawłowi Chałońskim oraz wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i miłą atmosferę .

tekst Dorota Kozieł

20-06-2022, Anna Kuca