,,JEŻYKI '' LEPIĄ PIEROGI

Jednym z wielu zagadnień jakie realizowane były w przedszkolu w ramach projektu ,, Piękna nasza Polska cała '' było przygotowanie potrawy regionalnej.Gotowanie dla dzieci jest zajęciem , które pozwala udowodnić swoją odpowiedzialność i samodzielność w działaniu , a także szansą na wzmocnienie wiary we własne możliwości. Udział w przygotowaniu potraw daje przedszkolakom możliwość podejmowania ważnych wyborów oraz wchodzenie w role dorosłych.To jednak nie wszystko - organizacja gotowania z dziećmi w przedszkolu stwarza najmłodszym warunki do wykazania się kreatywnością , umiejętnością tworzenia własnych kompozycji smakowych i kolorystycznych , a także rozwijania wyobraźni twórczej i ćwiczenia zdolności manualnych.Dzieci , które mogą dotknąć i posmakować poszczególnych składników potraw , na ogół nie cierpią na brak apetytu , ponieważ przełamują niechęć towarzyszącą konfrontacji z tym co nieznane.Chętniej zjadają posiłki, w przygotowaniu których sami uczestniczyli.Grupa ,, Wesołe jeżyki '' z oddziału przedszkolnego w Dobrej wspólnie z Paniami Renatą Ramską i Barbarą Kozieł przygotowały potrawę regionalną - pierogi z serem.Dzieci wyrabiały ciasto , wałkowały je oraz samodzielnie lepiły pierogi.Poznały sekrety przygotowania dobrego ciasta na pierogi.Zajęcia kulinarne dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Serdeczne podziękowania składamy Paniom Renacie Ramskiej i Barbarze Kozieł za przeprowadzenie interesujących zajęć kulinarnych w naszym przedszkolu.

tekst Dorota Kozieł

12-12-2018, Anna Kuca