DZIEŃ ZIEMNIAKA W DOBREJ

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Dobrej. Główną atrakcją było pieczenie ziemniaków . Poza tym dzieci zapoznały się z ,, Bajką o ziemniaku '' , z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski . Dzieci przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka i jego różne nazwy. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów brały udział w zawodach sportowych , w których głównym bohaterem był ziemniak. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta było wręczenie dyplomów od ,, Pana Ziemniaka '' i degustacja pieczonych ziemniaków.

tekst D.Kozieł

21-11-2018, Anna Kuca