DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W URZĘDZIE

25 września grupa 6-latków „Gumisie” wraz z panią Dyrektor Dorotą Dalach i wychowawczyniami Agnieszką Polniak i Barbarą Szaraniec spotkały się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Staszowie z Panem Leszkiem Kopciem, Burmistrzem Miasta i Gminy Staszów oraz jego zastępcą, Panią Ewą Kondek. Wspólnie z koleżankami i kolegami z Przedszkola nr 4 im. T. Kościuszki i nr 8 im. H. Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi podsumowały obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. W ramach projektu Świętokrzyskiego Oddziału Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP pod nazwą „Miasto przyjazne dzieciom” Gumisie przygotowały zdjęcia i prace plastyczne miejsc , które lubią najbardziej, gdzie wraz z nauczycielkami we wrześniu organizowały wycieczki . Podczas spotkania dzieci opowiedziały Panu Burmistrzowi , w których miejscach w mieście lubią przebywać, bawić się i czują się bezpiecznie. 6-latki miały również możliwość zadania pytań włodarzom miasta m.in. o to:

Czy w Staszowie będzie kino?
Czy w Staszowie będzie park linowy?
Czy Pan Burmistrz zorganizuje dla Przedszkolaków 1 czerwca Sesję Rady Miejskiej okazji Dnia Dziecka?

Słodkim poczęstunkiem, wspólnym śpiewaniem piosenki oraz fotografią ze wszystkimi uczestnikami spotkania zakończyliśmy naszą wizytę w UMiG.

tekst: A. Polniak, B. Szaraniec

26-02-2018, Katarzyna Niziałek