CODZIENNE ZABAWY ,,SMERFÓW"

Smerfy uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawy manipulacyjne i konstrukcyjne , które rozbudzają ich kreatywność. W wyniku tych zabaw powstają wspaniałe budowle, każda konstrukcja jest niepowtarzalna i daje dzieciom wiele satysfakcji i nieukrywanej spontanicznej radości. W sali 4 - latków każdy znajdzie dla siebie coś fajnego ; kąciki tematyczne zachęcają do dokonywania różnych wyborów ; układanki, puzzle, gry planszowe to jakże miły wysiłek umysłowy. W innej części sali kącik sklepowy, kuchnia z różnymi akcesoriami zachęcają do tworzenia wspaniałych scenek rodzajowych wyzwalają u dzieci otwartość , poczucie własnej wartości . Wyścigi samochodowe to zawsze bardzo emocjonująca zabawa. Uczy dzieci prawidłowej rywalizacji, ustalania i przestrzegania zasad. Artyści wolą tworzyć na kartce papieru wspaniałe obrazy, przez co rozwijają własną kreatywność oraz sprawność manualną. Najważniejsze by być zadowolonym z własnego dzieła.

Każdy rodzaj spędzania wolnego czasu przynosi dzieciom korzyści edukacyjne , ale też odprężenie psychiczne, radość i szczęście. I o to właśnie chodzi, aby się świetnie bawić , a przy okazji rozwijać i uczyć .

Tekst: Teresa Wawryk

06-10-2018, Anna Kuca